Почетна‎ > ‎

Куда после школе?

Пред сваким младим човеком стоји важна животна одлука, а то је избор будућег занимања. Адекватног и потпуно исправног одговора, на питање "Шта одабрати?", нема, нити било ко може рећи на који начин да поступате па да будете сигурни да је ваша одлука потпуно исправна. Ипак, оно што можете да урадите, јесте да тестирате своја професионална интересовања, као и ваше особине личности и на тај начин можете да добијете препоруку и орјентир ка будућем занимању. Разговор са стручним лицем вам може освестити неке ваше жеље, али и расветлити недоумице. Стога вам на располагању стоји психолог и педагог Карловачке гимназије, отворени за сва ваша питања у вези са будућим занимањем.

Правни факултет Универзитета у Новом Саду позива све матуранте и ђаке трећих разреда четворогодишњих средњих школа да посете сајт намењен упису на Правни факултет на адреси www.UPISIDRZAVNI.rs

Сазнајте све што Вас инетересује о ПРИПРЕМНОЈ НАСТАВИ и ПРИЈЕМНОМ, али и о РЕЗЕРВИСАНИМ ЗАНИМАЊИМА и Вашем будућем Факултету и професији која Вам омогућава безброј могућих занимања, преко интернет сајта док не посетимо Вашу школу.

УПИС МАТУРАНАТА – 31. aвгуст 2016.

Од 135 матураната који су завршили четврти разред, уписало је факултет у јунском  року:

- ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ:
СРПСКИ ЈЕЗИК  -  3
КЊИЖЕВНОСТ (компаративна) - 1 српска књижевност - 1
ЕНГЛЕСКИ                   -  7
РУСКИ                           -  2
ФРАНЦУСКИ                - 3
АРАПСКИ                      - 1
НЕМАЧКИ                      - 4
ШПАНСКИ                    1
ПСИХОЛОГИЈА            - 1
ПЕДАГОГИЈА                - 3
ИСТОРИЈА                     - 1
СОЦИОЛОГИЈА            - 1
ФИЛОЗОФИЈА              - 2
ЖУРНАЛИСТИКА         - 3
ФИЛОЛОШКИ факултет  - 5
КИНЕСКИ - 2
КЛАСИЧНИ ЈЕЗИЦИ - 1

- АРХИТЕКТУРА  - 3

·   ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ - 9

·   ПРИРОДНО МАТЕМАТИЧКИ ФАКУЛТЕТ:     екологија - 2, биологија - 1, хотелијерство - 2, туризмологија - 1, гастрономија - 2, ловни туризам - 1, управљање ризиком од пожара - 1;

·   ФАКУЛТЕТ ТЕХНИЧКИХ НАУКА:
ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН - 1
ИНФОРМАТИКА  и програмирање - 9
ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ, Зрењанин - 1

·  МЕДИЦИНСКИ факултет - 2

АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ: драматургија  -1, анимација - 1

-  ПОЉОПРИВРЕДНИ ФАКУЛТЕТ: ветерина 1

· ТЕХНОЛОШКИ факултет - 1

·  ВИСОКА  ПОСЛОВНА  ШКОЛА -  1

·  ЕКОНОМСКИ факултет, Суботица  - 2

Висока школа струковних студија: ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН - 3

- ФАКУЛТЕТ ОРГАНИЗАЦИОНИХ НАУКА- 1

·   Виша медицинска школа (физиотерапеут) - 1

ПРИВАТНИ ФАКУЛТЕТИ:
- ФИМЕК -  1
- ЛАЗАР ВРКАТИЋ - 5 (ПОСЛОВНА ПСИХОЛОГИЈА, ЕНГЛЕСКИ)
- ТИМС (менаџмент у спорту и туризму) - 2
- ФАМ ( менаџмент у медијима)                    - 1
- Факултет за едукацију и рехабилитацију - 1
- EDUCONS ( дигитална продукција) - 1

·   ФАКУЛТЕТИ  у  ИНОСТРАНСТВУ:

·  НЕМАЧКА –Северноамерички институт JFK у Берлину - 1
САД- 1
- УНИВЕРЗИТЕТ у ТОРИНУ (језик и култура у туризму )  -1
- Универзитет у БУДИМПЕШТИ - 1

·   Универзитет у Пекингу ( медицина) - 1

Вредно је помена да су поједини ученици освајали значајна места на ранг листи: прво место на катедри за енглески језик, као и  друго и пето место ; прво место на историји и сл.

Такође, ученици који су освојили Републичке награде, били су ослобођени полагања пријемног испита.

Значајно је да је  велики  број ученика  остварио право на буџетски начин финансирања студија.

Напомињем да ће одређен број ученика полагати пријемни у септембарском року, јер у јуну нису уписали жељени факултет.

Извештај сачинила:

ПЕДАГОГ