XXXV CERTAMEN CICERONIANUM ARPINAS

поставио/ла Karlovacka gimnazija 24.05.2015. 11:51
    У италијанском граду Арпину, 7–11. маја 2015, ученици Карловачке гимназије
учествовали су дванаести пут на престижном међународном такмичењу из латинског језика које се одржава сваке године у родном месту Марка Тулија Цицерона а под покровитељством председника Републике Италије. Нашу школу представљали су ученици Аљоша Виславски, IV1, и Јована Ружић, IV1, у пратњи професора Бранка Стојкова. На такмичењу је било 96 школа, 46 професора и 149 ученика из 13 европских земаља.
    Задатак учесника овог такмичења је да преведу одабране делове из Цицероновог опуса. Ове године преводили су одломак из дела DЕ ОFFICIIS 3 (1–4) DE OTIO ET SOLITUDINE SUA QUID CICERO SENEX SENSERIT.
    После официјелног такмичења Јована и Аљоша су са професором посетили Рим, Арпино, Сору, Монте Касино и остварили многе контакте са ученицима и професорима из читаве Европе.

До наредног такмичења, Vale!
Б. Ст.