VII Међународни позоришни фестивал, Словенија, март 2014.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 05.04.2014. 05:49
Ученици одељења III4 који уче шпански као први страни језик учествовали су на VII Међународном позоришном фестивалу на шпанском језику у Словенији. Фестивал је традиционално одржан по седми пут од 18. до 21. марта у Цељу, у организацији Прве гимназије и Словеначког удружења професора шпанског језика. Ученици Карловачке гимназије су се представили извођењем једне од  међуигара Мигела де Сервантеса  "Судија за разводе". На Фестивалу су учествовале средње школе из Словеније, Италије и Шпаније. Деца су била смештена код ученика Прве гимназије. Имала су прилику да обиђу град, присуствују часовима својих домаћина, да се друже са осталим учесницима. Представа коју су извели изазвала је одушевљење публике, нарочито гостију из Шпаније. Ученици су се вратили задовољни и пуни позитивне енергије за неке нове наступе и дружење.

Јелена Камберовић, проф. шпанског језика