ВИДЕО-КОНФЕРЕНЦИЈА И РАДИОНИЦА КРЕАТИВНОГ ПИСАЊА СА СПИСАТЕЉИЦОМ ИЗ ВАШИНГТОНА

поставио/ла Karlovacka gimnazija 16.05.2018. 03:44   [ ажурирано 16.05.2018. 03:45 ]

Дана, 14.05.2017, у Карловачкој гимназији је путем видео-конференције одржана радионица крeативног писања са америчком списатељицом Вилоном Слоан.

Списатељица из Вашингтона је са ученицима Карловачке гимназије на примерима песама америчких списатељки одржала уводне радионице креативног писања, а заједнички рад је некон једночасовне видео везе настављен као индивидуални, онлајн.

Интерактивна радионица је започета анализом песама ”Caged Bird” (Joy Harjo) и “Remember” (Maya Angelou) да би након тога ученици учествовали у различитим вежбама креативног писања на енглеском језику.

Креативној радионици су, уз професорку књижевности, присуствовали ученици трећег разреда Карловачке гимназије: Милица Стојановић, Милана Терзић, Aлександра Хорњак, Катарина Чемерлић, Дуња Алимпић, Ања Луковић, Миона Блажевић, Душица Белеслијин, Сандра Михајловић, Јована Кизић, Сандра Коларић, Дејана Војновић и Клаудија Фаркаш.

Радионица је реализована је захваљујући сарадњи професорке књижевности, Љиљане Малетин Војводић, и списатељице Вилоне Слоан која је пристекла након њиховог боравка у Рејкјавику, на Исланду, током априла 2018. године.

Видео-конференција је одржана захваљујући техничкој подршци и уз присуство професора физике, Здравка Мутина.

Више о списатељици Вилони Слоан (Willona Soan) на:

č
Willona video.mp4