Ученичка размена - гости из Рима, март 2012.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 28.04.2012. 14:27   [ ажурирано 28.04.2012. 14:31 ]

Последње недеље марта 2012. године у посети су нам били ученици и професори гимназије Bertrand Russell из Рима. Већ две година они у марту долазе нама у посету, а у октобру ми идемо у Рим. Ове године је учествовало четрнаесторо ученика Карловачке гимназије, а цео пројекат су водили професори Бранко Стојков и Јасмина Ковачевић уз свесрдну помоћ професорки Драгане Закић и Марије Јовановић Бељански.

Наше госте из Италије упознали смо са нашом школом, провели смо их по Ср. Карловцима, Новом Саду, Београду и манастирима Фрушке горе. Посетили смо значајне центре српске културе и традиције, али и Италијански културни центар у Београду.

Како професори тако и ученици из Италије отишли су препуни позитивних утисака о нашој школи, граду, држави и народу.

Сарадњу настављамо и следеће године!

Arrivederci al prossimo anno!