Девет значајних награда за eTwinning пројекте

поставио/ла Karlovacka gimnazija 21.02.2017. 05:43   [ ажурирано 28.02.2017. 04:37 ]
    У оквиру пројекта eTwinning + project, Карловачка гимназија покренула је и реализовала три велика програма, за чије је резултате одликована од стране Фондације Тempus европском ознаком квалитета (European Quality Label) и националним наградама eTwinning Pupil Quality Label и eTwinning Quality Label за изузетна постигнућа. Ради се о пројектима: Amazing Africa, Heal the World и Famous Artists, у којима су,поред ученика наше гимназије, узели учешче млади широм планете. Идеја је да се ученици упознају, спријатеље и поделе своја искуства кроз учење о природи, уметности и кроз неговање стваралачког духа. Пројекти су реализовани преко интернета, тако да су млади имали прилику да се креативно изразе коришћењем модерних дигиталних алата.

Пројекат Amazing Africa реализован је у сарадњи са школом Lyc
ée Ibn Abi Dhiaf Mannouba из Туниса. У пројекту су учешће узели ученици 11 школа из: Туниса, Португала, Грузије, Турске, Украјине, Словачке, Босне и Херцеговине и Србије. Проучавајући природу, традицију и културу Црног континента, ученици су своја знања приказали кроз израду постера, календара, презентација, слагалица. Циљ пројекта био је да се приближи фасцинантан и недовољно истражен свет Африке. У пројекту су учествовали ученици II1, II2, II3, II4 и II5 разреда. Менторка пројекта била је Бранка Ранисављевић.