Свети Сава - школска слава, 27.01.2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 06.03.2013. 06:25   [ ажурирано 07.03.2013. 01:13 ]
Дана 27. јануара обележена је школска слава Свети Сава. У програму су учествовали ученици трију карловачких школа: Основне школе "23. октобар", Богословије "Свети Арсеније" и Карловачке гимназије.
Манифестацију су својим присуством увеличали: Његово Преосвештенство Епископ Сремски Господин Василије, градоначелник Сремских Карловаца господин Миленко Филиповић, ректор богословије Пртотојереј Ставрофор Јован Петковић, члан Градског већа за образовање града Новог Сада Радомир Дабетић, председница школског одбора Карловачке гимназије Олгица Радић, родитељи, ученици, професори Карловачке гимназије и остали гости.
Кум славе је био господин Радомир Лукач.
На Конкурсу за најбољи литерарни рад на тему "Свети Сава", који традиционално расписује Његово Преосвештенство Епископ Сремски Господин Василије и лично уручује вредне награде, прву награду је освојила ученица Марија Латиновић IV-1. Друга награда је додељена Кристини Костадиновић I-3, а трећа награда Ани Павловић III-5.