Шантићево перо 2015 – награде

поставио/ла Karlovacka gimnazija 10.05.2015. 12:08

На IX међународном књижевном конкурсу Шaнтићево перо 2015. ученица II3 одељења Карловачке гимназије Исидора Павловић освојила је 2. место у категорији за најбољу песму, а Емилија Мицковић, ученица II2, добила је похвалу за кратку причу Једна аутобуска импресија. Професорка књижевности Маја Стокин награђена је за менторски рад за збирку ученичких радова на тему У потрази за човеком.

У конкуренцији је било 699 радова из преко 50 основних и средњих школа и гимназија, али и инстутуција културе са територије Републике Србије, Републике Српске, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Хрватске, Македоније, Румуније, Мађарске.

Ученици су писали на теме Мени је мене жао и Глас корена. Радове je прегледао стручни жири у саставу: Перо Зубац, књижевник, Оливера Вукотић, историчар уметности и кустос Галерије УЛУС-а, Ана Марковић, проф. српског језика и књижевности у Седмој београдској гимназији и Душица Филиповић, проф. српске књижевности и језика, селекторка радова и стална чланица жирија.

Честитамо!

Збирка ученичких радова...