Рециклажа тетрапака

поставио/ла Karlovacka gimnazija 21.04.2016. 01:57

Активности у оквиру пројекта Еко-пакет прати креативни конкурс у коме су учествовали ученици треће године Карловачке гимназије. Ученици су у оквиру радиница израдили макету града ECO-CITY oд употребљене тетрапак амбалаже.

Макету града радили су: Ана Марија Коцај, Леа Хрубења, Иван Солдо, Ања Десница и Јелена Валентик, ученици III1 одељења, и Анђела Васиљевић, ученица III6, уз подршку професорке биологије Луције Пена.

Еко-пакет је пројекат који је део међународног програма Еко-школе, креиран је у циљу едукације јавности о томе који су правилни начини за одлагање употребљене тетрапак амбалаже и подизање свести о томе колико је важно имати одговоран однос према природи. Пројекат подразумева сакупљање употребљене тетрапак амбалаже и организовање радионица које су се одржале у Карловачкој гимназији.

Л.