Пројекција филма „Маске”

поставио/ла Karlovacka gimnazija 21.10.2015. 10:57   [ ажурирано 21.10.2015. 11:12 ]
У Спомен-библиотеци Карловачке гимназије, у уторак, 20. октобра 2015, приказан је филм Бранкице Драшковић „Маске”. Преко сто ученика с великом пажњом пратило је овај документарац о новосадском уметнику Слободану Тишми.

Пројекција филма и разговор са ауторком (који ће се догодити у новембру месецу), део је пројекта Месец Карловачке гимназије, поводом нашег Дана Школе. Пројекат има за циљ да укључи ученике у различита културна дешавања и да им приближи ауторе и њихова дела из различитих области уметничког стваралаштва. Ово је први програм у оквиру пројекта који је цео финансиран од стране Покрајинског секретаријата за спорт и омладину Извршног већа АП Војводине и којем се захваљујемо на разумевању и подршци.

Филм „Маске” премијерно је приказан 2. јула ове године на фестивалу Синема Сити у Новом Саду.

Тамара Кострешевић, II2

Фото: С. Урбан и Б. Балош, II4