Посета америчког амбасадора, фебруар 2015.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 06.03.2015. 09:24   [ ажурирано 06.03.2015. 14:53 ]
Била нам је част да у нашој школи угостимо амбасадора САД-a, господина Мајкла Кирбија, који нас је посетио са жељом да упозна рад најстарије српске гимназије као и да подржи увођење билингвалне наставе на енглеском језику и рад већ установљене Међународне преводилачке колоније у Карловачкој гимназији.

Директорка Славица Шокица пожелела је добродошлицу уваженом госту, а ђаци Карловачке гимназије, у сарадњи с професорима енглеског језика Слободаном Ристићем и Миланом Ђуришићем, пригодним програмом поздравили су амбасадора Кирбија. Након тога господин Кирби се у веома занимљивом разговору с ученицима задржао четрдесетак минута.

Изузетно образован, отвореног ума у борби против предрасуда било какве врсте, господин Кирби је нашим ученицима који желе да постану дипломате, својим личним примером показао колико је образовање важно за такав посао.

Амерички амбасадор поклонио је две значајне књиге библиотеци Карловачке гимназије.

Захваљујемо се господину Кирбију на посети и подршци.