Пласман на светско такмичење "Кинески мост", 18.5.2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 22.05.2013. 12:03   [ ажурирано 22.05.2013. 12:14 ]
        На државном такмичењу из кинеског језика за ученике средњих школа „Кинески мост“, које организује кинеска државна канцеларија Ханбан, одржаном у суботу 18. маја 2013. године, учествовале су четири гимназије из Србије, а ученици Карловачке гимназије остварили су следеће резултате: ученик I-3 одељења, Павле Цикота, освојио је друго место у категорији ученика првих и других разреда, а Рашета Илија, ученик III-3, друго место у својој категорији, ученика трећих и четвртих разреда и тиме се пласирао на светско такмичење „Кинески мост“, које ће се одржати у Кини крајем године. Ученик Павле Цикота је такође својим пласманом освојио пут у Кину крајем године на светско такмичење, али као посматрач.
     За такмичење "Кинески мост" ученике Карловачке гимназије су припремали лектор кинеског језика Јен Тијенше (Yan Tianshi) и професорица кинеског језика Наташа Пешић.