Пилот пројекат "Заштита репродуктивног здравља"

поставио/ла Karlovacka gimnazija 02.10.2013. 04:47   [ ажурирано 11.12.2013. 02:02 ]
Од септембра 2013. године у Гимназији се реализује пилот пројекат Покрајинског секретеријата за омладину и спорт: "Заштита репродуктивног здравља". Укључени су ученици другог разреда. Водитељи радионица су обучени едукатори, апсолвенти медицине и психологије. Пројекат траје до краја ове школске године. Секретеријат је обезбедио неопходан материјал за радионице и уџбеник "Здравствено васпитање о репродуктивном здрављу", аутори проф.др Александра Капамаџија, гинеколог, проф.сци Марија Зотовић, психолог, доц.др Снежана Укропина, специјалиста социјалне медицине, проф.др Душанка Добановачки, уролог и др Лидија Туро, епидемиолог.
Координатор пројекта за Карловачку гимназију је педагог мр Љиљана Пижурица.