Освојено наградно путовање на конкурсу "Европски дневник"

поставио/ла Karlovacka gimnazija 31.05.2018. 07:46
У оквиру конкурса "Европски дневник", наше ученице Ана Иковац II2, Дариа Марковић II2 и Соња Вишковић II2, ( ментор проф.математике и информатике Бранка Ранисављевић) освојиле су  2. место у категорији мултимедијалних презентација са темом "Где прошлост сусреће будућност".  Ученици и ментор награђеног тима имали су прилику да у периоду од 10. до 17. маја иду на наградно путовање дуго преко 2000 км и посете Будимпешту, Праг и Беч. Са њима је на ово путовање кренула и екипа Радио телевизије Србије. Награђени радови бавили су се претежно темама које су у вези са културним наслеђем, превенцијом насиља и заштитом животне средине. Ово путовање била је јединствена прилику да се 68 ђака и наставника из 17 градова из целе Србије упознају, друже и размене знања и искуства. Циљ овог наградног путовања је да се награђени ученици и ученице упознају са земљама чланицама Европске уније и њеним институцијама и да се кроз примере добре праксе стекну нова знања и вештине, које ће као будући млади лидери имплементирати у нашој земљи.

проф.математике и информатике Бранка Ранисављевић