ОКРУГЛИ СТО У ВАЉЕВУ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 05.11.2017. 11:05

У уторак 31. октобра 2017. године у свечаној сали Ваљевске гимназије одржала су се два важна књижевна догађаја посвећена седамдесетогодишњици живота и педесетогодишњици бављења књижевношћу Радована Белог Марковића . У 13 часова одржан је округли сто о књижевном стваралаштву Радована Белог Марковића на коме су своја виђења о књижевном делу овог писца изложили ученици  Филолошке, Ваљевске и Карловачке гимназије. Карловачку гимназију представљали су ученици: Марија Цвитановић I1,  Луција Закарија I2, Алекса Вилић I2 и Андреј Цвејанов I2. Они су изнели своје утиске о романима и приповеткама овог аутора. Ученике је припремила Маја Стокин, професорица књижевности.  У 18:30 часова  представљен је најновији романа Радована Белог Марковића „Плава капија“.