Обележен Светски дан шума - 21. март

поставио/ла Karlovacka gimnazija 31.03.2017. 05:09
    У жељи да се промовише и подстакне рециклажа старог папира и ове године, током манифестације"Новосадско пролеће", удружење "Инжињери заштите животне средине" организовали су акцију замене старог папира за саднице цвећа и дрвећа.

Овогодишњој акцији придружили су се и ученици Карловачке гимназије, а резултат  сарадње је  садница крушке, засађена у школском дворишту, чиме је обележен Светски дан шума, 21. март. То је само једна од низа активности којима се баве ученици Карловачке гимназије у оквиру реализације пројекта Еко-школа.

Ова садња значи да постоје млади људи свесни неопходности очувања животне средине, способни да спроведу акције вредне помена, са идејом да се остави нешто што ће трајати, расти и красити нашу школу.

проф. Душица Бегојев  и Тамара Шандоров