Обележавање Светског дана Црвеног крста

поставио/ла Karlovacka gimnazija 15.05.2017. 03:29
    Поводом Дана Црвеног крста ученици Карловачке гимназије позвани су у Основну школу "23. Октобар" на свечаност. Ученицима: Николини Јовишић III6, Даници Паповић III6, Тамари Коњевић III5 и Ксенији Перак III5 уручене су дипломе за учешће на конкурсу "Шта знаш о здрављу". Професоркама биологије Тамари Шандоров и Душици Бегојев уручене су захвалнице за организовање ученика на општинском квиз-такмичењу. Директору Карловачке гимназије мр. Милану Ђуришићу додељено је признање за постигнуте изузетне резултате на омасовљавању добровољног давалаштва крви.

Суштина овогодишњег обележавања Светског дана Црвеног крста јесте активност младих у истраживању хуманитарног права и стицање нових знања из области здравља.

Душица Бегојев, професор биологије