НАРУЧЕНА УМЕТНОСТ У СФРЈ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 20.11.2015. 08:39
Невена Поповић
, мастер уметности и бивша ученица Карловачке гимназије, одржала је у
четвртак, 19. новембра 2015. године, предавање на тему „Наручена уметност у СФРЈ”. У препуној Спомен-библиотеци пажљиво су је пратили ученици и професори, а многи подаци из Невенине презентације били су за већину њих потпуно непознати.  Невена је говорила о ликовној уметности, архитектури, фотографији и филму у СФРЈ, а посебан нагласак ставила је на монументалну скулптуру оличену у антифашистичким споменицима којих је подигнуто преко 15.000 широм бивше Југославије. Неке од импресивних Невенининих фтографија још импресивнијих уметничких дела под отвореним небом ученици су већ имали прилике да виде на изложби 24/15k, која се састоји од шест дигиталних принтова већих димензија, а постављена је у горњем холу гимназије. Ово предавање извод је из мастер рада који је ауторка одбранила у Прагу ове године.

Изложба фотографија и предавање Невене Поповић део су пројекта „Месец Карловачке гимназије” који се одвија под покровитељством Покрајинског секретаријата за спорт и омладину Извршног већа Војводине.

Аутор плаката је Петар Сремачки, ученик II2 одељења.

С.