Национални пројекат Школске еко патроле – партнер школа

поставио/ла Karlovacka gimnazija 02.07.2015. 13:03
Карловачка гимназија је током месеца априла, маја и јуна учествовала као партнер школа у eTwinning пројекту:

Национални пројекат Школске еко патроле – партнер школа

Опис: У оквиру пројекта ученици, са аспекта очувања животне средине, проучавају и презентују своју природну и друштвену средину, наставне садржаје који су релевантни за развој еколошке свести и практичне еколошке активности у оквиру школе и локалне заједнице.

У пројекту су учествовале следеће школе:

Карловачка гимназија, Сремски Карловци, Србија
Основна школа „Моша Пијаде”, Сомбор, Србија
Основна школа „Никола Тесла”, Кљајићевo, Србија

Пројекат је обухватао промовисање екологије кроз радове ученика; израде постера и презентација и огласних табли на Интернету, као и израду предмета од рециклираног материјала.

Кроз  изложбе постављене у Карловачкој гимназији и школама у Сомбору и Кљајићеву обележан је Светски дан планете Земље – 22. април 2015, као и Дан заштите животне средине – 5. јун 2015.

У пројекту су учествовала одељења I1, I2, I3, I4, I5 и IV1 Карловачке гимназије. Нарочите похвале за ученике I4 разреда који су направили веома лепе и креативне радове.

Бранка Ранисављевић, проф. математике и информатике