MEЂУНАРОДНА НЕДЕЉА ПРОГРАМИРАЊА

поставио/ла Karlovacka gimnazija 18.10.2015. 23:38
Карловачка гимназија успешно је конкурисала код Гугл фондације, која је поред Европске комисије за
Дигиталну агенду и Европског директората за образовање и културу – иницијатор Међународне недеље програмирања, за организацију два дешавања у нашој школи: РАЗВОЈ АЛГОРИТАМСКОГ НАЧИНА РАЗМИШЉАЊА КОД МЛАДИХ и ПРОГРАМИРАЊЕ ПОМОЋУ СЛОБОДНОГ СОФТВЕРА.

На часовима рачунарства и информатике, а уз помоћ наставника ментора, ученици су се обучавали у техникама програмирања – кодирања, који су резултирали креирањем интернет сајта сваког ученика појединачно.

У овој манифестацији су учествовали сви ученици четвртог разреда, другог разреда и као и ученици III6 одељења. Укупно 249 ученика.

Code Week водили су професори информатике Милена Трпчевић, Бранка Ранисављевић, Дејан Стакић и Горан Јовишић који је координирао са Гугл фондацијом и ЕУ комисијом.

У Међународној недељи програмирања, која за циљеве има популаризацију програмирања код девојака, а у циљу наставка даљег образовања и бржег запошљавања, учествовале су 264 школе из Србије.

Г. Ј.