Мај - месец математике и у Карловачкој гимназији

поставио/ла Karlovacka gimnazija 14.06.2014. 07:30
У Карловачкој гимназији је ове године обележен месец мај посвећен математици као део манифестације која се традиционално одржава у целој Србији. У холу гимназије је постављена изложба која обухвата обраду наставне јединице: Пирамиде. Приказани су ученички радови свих II разреда о најпознатијим светским пирамидама као и примена пирамида у свакодневном животу, те формуле које се користе при израчунавању запремнине и површине пирамиде. Наставна јединица о пирамидама је обрађена као интердисцилинарана обухватајући два предмета, математику и информатику уз коришћење Фејсбука у едукативне сврхе, након чега је постављена целокупна изложба, док су на часовима информатике у оквиру наставне јединице Пример програма за монтажу видео записа, ученици креирали кратак филмић на тему: Математика у Карловачкој гимназији.

Ученици првог и другог разреда Карловачке гимназије су ове године учествовали на два математичка такмичења: "Мислиша" и "Кенгур без граница". Ученик Филип Кузмановић је на такмичењу "Кенгур без граница" освојио треће место.

Захваљујем се на подршци педагогу мр. Љиљани Пижурици и проф. ликовне културе Братиславу Стевановићу.

проф. математике Бранка Ранисављевић
проф. математике Дејан Стакић