Књижевни сусрет, 19.03.2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 26.03.2013. 13:28   [ ажурирано 16.04.2013. 13:54 ]
ТРАДИЦИЈА СЕ НАСТАВЉА - КЊИЖЕВНИ СУСРЕТ СА ПИСЦЕМ ДРАГАНОМ ВЕЛИКИЋЕМ

19. 03. 2013. у 12:40 часова, гост Карловчке гимназије је био српски писац Драган Великић, добитник Нинове награде, награде Меша Селимовић и многих других, аутор Руског прозора, Астрагана, Виа Пуле и Бонавие, некадашњи амбасадор Србије у Аустрији. У присуству великог броја ђака и професора Гимназије, као и директорице школе, у веома пријатној и креативној атмосфери Спомен-библиотеке, господин Великић је причао о својој поетици, савременој књижевности, култури, природи уметничког надахнућа. Прочитао је и одломак из свог романа Бонавиа. Са писцем су разговарали Алекса Црквењаков, Александра Прпа и Маргарета Маканова, ученица 4-5 одељења.

Сусрет је осмислила и организовала професорка књижевности, Љиљана Малетин Војводић, у сарадњи са директорком школе, у оквиру прославе Дана Бранка Радичевића. Захваљујући љубазности господина Југослава Раките, у прилици смо да вам представимо и визуелну атмосферу књижевног сусрета, који је наставак сада већ вишегодишњег пројекта, чији је циљ да се врхунска савремена књижевност ученицима Гимназије приближи кроз сусрете са еминентним српским писцима.
Љиљана Малетин Војводић, професорка књижевности