„Кинески мост“, јун 2014.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 07.09.2014. 23:45   [ ажурирано 07.09.2014. 23:47 ]

На седмом републиком такмичењу из кинеског језика за ученике средњих школа „Кинески мост“, које организује кинеска државна канцеларија Ханбан, одржаном 31. маја 2014. године, учествовало је седам гимназија из Србије у којима се учи кинески језик. Од укупно 17 ученика, ученице Карловачке гимназије су у обе категорије заузеле прва места: ученица II3 Кристина Костадиновић у категорији ученика првих и других разреда, а Оливера Цикота, ученица III3, прво место у категорији ученика трећих и четвртих разреда, док је Срђан Говедарица заузео друго место. Освојивши прво место Оливера Цикота се пласирала на светско такмичење „Кинески мост“, које ће се одржати у Кини крајем октобра. Кристина Костадиновић је такође својим пласманом освојила пут у Кину као посматрач такмичења.

Професор кинеског језика

Пешић Наташа