Кинеска Нова година, 31. јануар 2014.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 20.02.2014. 00:30   [ ажурирано 20.02.2014. 01:24 ]
На позив Филозофског факултета у Новом Саду, ученици Карловачке гимназије, који уче кинески језик као први страни језик, узели су учешће на обележавању Кинеске  Нове године, приређеним од стране факултета и краћим програмом се представили  домаћинима и њиховим гостима, међу којима су значајно место заузели и представници кинеске амбасаде. Десетак ученика „Кинеза“ из све четири године Карловачке гимназије су извели краћу представу под називом „Противречити самом себи“, и затворили програм новогодишњом песмом, коју су извели као мали хор. По завршетку програма, ученици су учествовали у радионицама факултета, где су заједно са студентима који факултативно уче кинески језик, уживали у чарима калиграфије и исписивању новогодишњих натписа, као и кинеским специјалитетима.

Пешић Наташа, проф. кинеског језика