Internacional ISA project - British Council: Serbia - India

поставио/ла Karlovacka gimnazija 23.05.2014. 04:21   [ ажурирано 13.07.2014. 02:28 ]
MONSOON: A SEASON THAT IS PART OF OUR LIVES

Mahadevi Birla World Academy, Kolkata, India
Karlovacka gimnazija, Sremski Karlovci, Serbia

Пројекат је обухватао ученички осврт како годишња доба у различитим земљама утичу на живот људи у свакој земљи појединачно. Направљена је компаративна студија о годишњим добима у две тако климатски различите земље - Индије и Србије, такође је видљиво разумевање од стране ученика како годишња доба директно утичу не само на живот већ и економију у одређеној земљи.

Направљена је колекција слика од стране ученика као и Powerpoint презентације које су размењивале обе школе. Школе су међусобно контактирале путем имејла и скајпa током израде пројекта. Пројекат је реализован у октобру, новембру те настављен током јануара и фебруара.

У пројекту су учествовали ученици II2 разреда - група из информатике : Дуња Глумац, Аљоша Молнар, Миа Мокуш, Игор Тадић, Наталија Грубор, Александра Томић, Данка Гомилановић, Теа Урсино, Вања Пејовић.

Бранка Ранисављевић, проф.математике и информатике

THE_INDIAN_MONSOON‎