Инклузија на делу II, 19.02.2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 26.03.2013. 04:36   [ ажурирано 16.04.2013. 13:40 ]
19. фебруара 2013. године Карловачку гимназију посетили су ученици школе Др Милан Петровић.

Професорке Јелена Крспогачин и Неда Недовић припремиле су програм којим су гостима представиле шпански језик и културу, а координатор сарадње била је професорка Драга Вигњевић. Учествовали су ученици II4 и III2.

Својим наступом карловачки ђаци још једном су показали зашто су посебни. Нису настојали да својим гостима говоре само о градовима Шпаније, њеним освајањима и колонијама, Колумбу, кориди, фламенку и серијама. Покушали су да упознају своје вршњаке, да сазнају куда су путовали, коју музику воле, које прославе су им омиљене, да ли постоји неко посебан у њиховом животу.

Заједно смо плесали, певали, глумили, говорили шпански језик и смејали се. Било је и суза. То нас је подсетило да нам је стало до других људи и да нисмо имуни на туђу бол.

Надамо се да смо овим чином послали поруку коју смо желели – наша школа и наша срца отворени су за све оне који желе да завире у њих.
Јелена Крспогачин, професорка шпанског језика