ФИНАЛИСТКИЊЕ 23. ПОЕТСКОГ КОНКУРСА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

поставио/ла Karlovacka gimnazija 09.05.2016. 23:44   [ ажурирано 09.05.2016. 23:45 ]

Песничке збирке ученица Карловачке гимназије Таре Лекић и Анастасије Бијелић уврштене су у финално такмичење 23. Поетског конкурса „Десанка Максимовић“ за најбољу песничку збирку који расписују Ваљевска гимназија и Издавачка кућа „Српска књижевна задруга“ из Београда.

На финалној вечери поетског конкурса, која ће бити одржана 15. маја у Ваљевској гимназији, Тара Лекић ће се представити песмама из своје збирке „Лоше жваке“, а Анастасија Бијелић  стиховима из збирке „Париски синдром“. Професорка Маја Стокин је била менторка ученици Анастасији Бијелић, а ученици Тари Лекић у припреми књиге помогле су професорке Јелена Марјановић и Маја Рогач.