Финалисти иду у Италију!

поставио/ла Karlovacka gimnazija 05.04.2013. 16:25   [ ажурирано 16.04.2013. 13:35 ]

СТРУЧНО ВЕЋЕ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

HIPPO – ПРВО МЕЂУНАРОДНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Маша Бешлин и Лана Арсенијевић, ученице Карловачке гимназије,
финалисткиње Првог међународног такмичења из енглеског језика

GLOBAL INPUT – LCCI IQ представници за Словенију и Балкан организују Прво међународно такмичење из енглеског језика, у којем имају прилику да учествују ученици из Босне и Херцеговине, Бугарске, Хрватске, Македоније, Црне Горе, Србије и Словеније. Главни спонзор такмичења је EDI-LCCI, међународно признати одбор са седиштем у Ковентрију, Енглеска.

Такмичење се реализује на локалном и међународном нивоу. У оба круга такмичења ученици полажу међународно признате EDI-LCCI JETSET испите усклађенe са Заједничким европским оквиром за језике. Испити се полажу у посебно прописаним условима, а тестирају се све четири вештине: слушање, читање, писање и усмена комуникација.

На локалном такмичењу, које је одржано 16. марта 2013. године, учествовало је више од 1200 ученика из целе Србије. Маша Бешлин, 2. разред, и Лана Арсенијевић, 3. разред, ученице Карловачке гимназије, су међу 10 такмичара из целе Србије који су се пласирали на основу пропозиција и резултата на међународни ниво овог такмичења.

Финални део такмичења ће се одржати у Лидо ди Јесолу, Италија, 11. и 12. маја 2013. године.

Маши и Лани желимо пуно среће и успеха на такмичењу у Италији!

Данијела Поп-Јованов, професорка енглеског језика