Европска награда за eTwinning пројекат Heal the world

поставио/ла Karlovacka gimnazija 22.02.2017. 03:29   [ ажурирано 28.02.2017. 04:35 ]
    eTwinning пројекат Heal the world награђен је од стране Фондације Тempus европском ознаком квалитета (European Quality Label) и националним наградама eTwinning Pupil Quality Label и eTwinning Quality Label за изузетна постигнућа. Са идејом развијања пријатељских односа, упознавања са културом и обичајима и разбијања предрасуда о другим народима, Карловачка гимназија је заједно са школом Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi, Denizli из Турске реализовала пројекат "Heal the world". У интернет преписци, ученици су обележавали интересанте догађаје попут Дана љубави, промовисали Exit фестивал, писали поезију. У пројекту је учествовало 13 школа из Грузије, Пољске, Турске, Италије, Француске, Босне и Херцеговине и Србије. Пројекат је значајан због примене различитих веб алата 2.0, као што су Voki, Lino it, Answergarden, чије су коришћење успешно савладали ученици I1, I2, I3, I4, I5 и II6 одељења. Менторка награђеног пројекта била је Бранка Ранисављевић.