Европска награда за eTwinning пројекат Famous artists

поставио/ла Karlovacka gimnazija 22.02.2017. 03:54   [ ажурирано 28.02.2017. 04:31 ]
    eTwinning пројекат Famous artists одликован је од стране Фондације Тempus европском ознаком квалитета (European Quality Label) и националним наградама eTwinning Pupil Quality Label и eTwinning Quality Label за изузетна постигнућа. У сарадњи са Ploske school из Украјине, Карловачка гимназија реализовала је пројекат Famous artists. У пројекту су учествовале 34 школе из Велике Британије, Француске, Белгије, Литваније, Турске, Грузије, Украјине, Јерменије, Румуније, Пољске, Словачке, Малте, Мађарске, Грчке, Босне и Херцеговине, Словеније и Србије. Пројекат је обухватао израду календара и постера са мотивима уметника из различитих земаља, као и писање есеја и израду Powerpoint презентација. Поједине земље представиле су своје савремене уметнике, а наши ђаци промовисали су Ликовну колонију Карловачке гимназије. Тако је креирана онлајн табла са радовима значајних уметника из Украјине и Србије. Резултат пројекта представљен је у оквиру Интернационалне уметничке књиге у Презију. Учествовали су ученици I1, I2, I3, I4, I5, IV1 и IV2 одељења. Менторка награђеног пројекта, Бранка Ранисављевић, посебно се захваљује професору ликовне културе, Братиславу Стевановићу, за помоћ при реализацији овог запаженог пројекта.