eTwinning пројекат - T.E.S.L.A

поставио/ла Karlovacka gimnazija 08.11.2017. 03:08   [ ажурирано 08.11.2017. 04:10 ]
Карловачка гимназија и школа из Турске су оснивачи и координатори eTwinning +
пројекат T.E.S.L.A, посвећеног научнику Николи Тесли. У овом великом пројекту који
се одвијао током првог и другог полугодишта 2016/17. год. учествовале су 44 школе, већином из Турске. Пројекат T.E.S.L.A (Technology, Education, Science, Life, Applications) је обухватио употребу Web 2.0 алата у циљу унапређивања наставног процеса, креирања нових инвентивних лекција за ђаке, подизања нивоа употребе информационих технологија у настави. У пројекту су се користили најновији програми  Plickers, Tagul, Kahoot, Quiver, Aurasma, холограми итд. Такође, наши ученици су осмислили Science corner тј. малу представу и изложбу о најпознатијим научницима - Алберту Ајнштајну, Марији Кири, Николи Тесли. У пројекту су учествовали ученици I1, I2, I3 i I4 разреда.

проф. математике и информатике Бранка Ранисављевић