eTwinning пројекат - T.E.S.L.A

поставио/ла Karlovacka gimnazija 22.08.2017. 06:23   [ ажурирано 10.09.2017. 06:48 ]
    Карловачка гимназија и школа из Турске су оснивачи и координатори  eTwinning + пројекта T.E.S.L.A, посвећеног научнику Николи Тесли. У овом великом пројекту који се одвијао током првог и другог полугодишта учествовало је 44 школе, већином из Турске. Пројекат T.E.S.L.A (Technology, Education, Science, Life, Applications) је обухватио  употребу Web 2.0 алата у циљу унапређивања наставног процеса, креирања нових инвентивних лекција за ђаке, подизања нивоа употребе информационих технологија у настави. У пројекту су се користили најновији програми  Plickers, Tagul, Kahoot, Quiver, Aurasma, холограми итд. Такође, наши ученици су осмислили Science corner тј. малу представу и изложбу о најпознатијим научницима - Albertu Ajnštajnu, Mariji Kiri, Николи Тесли. У пројекту су учествовали ученици I-1, I-2, I-3 i I-4 разреда.

проф. математике и информатике Бранка Ранисављевић