eTwinning пројекат - 21st CENTURY: WEB2 TOOLS

поставио/ла Karlovacka gimnazija 22.08.2017. 07:01
    Карловачка гимназија и школа из Турске основале су eTwinning projekat 21st Century: WEB2 TOOlS у циљу унапређивања наставе информатике. У пројекту је учествовало 14 школа широм Европе. Основни циљ је осавремењивање наставе употребом најновијих технологија. У Пројекту  су коришћени следећи програми за презентације - Kizoa, Prezzi, Slideshare, за онлајн огласне табле - Paddlet, за word clouds - Tagul, за анимацијски део Powtown,Voki,Animish, за мапе ума - Crowdmap, Mindmap, за виртуалну реалност - Aurasma, за дигиталне приче Storybird, Storyjumper, за анкете - Answergarden, Tricider, Surveymonkey. Резултат је електронска књига и сајт који је настао на основу радова који су настали током реализације пројекта. Линк за сајт je http://21centuryweb2tools.weebly.com/ У пројекту су учествовали ученици I-1, I-2, I-3 i I-4 разреда.

проф. математике и информатике Бранка Ранисављевић