eTwinning+ project: „Herbs and spice plants”

поставио/ла Karlovacka gimnazija 24.06.2016. 09:31

Karlovačka gimnazija iz Srbije osnivač je projekta „Herbs and spice plants” zajedno sa školom Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”, Cluj Napoca iz Rumunije, koji se odvijao tokom meseca aprila, maja i juna 2016. Sem nabrojanih, u projektu učestvuje ukupno 14 škola iz Bosne i Hercegovine, Rumunije, Jermenije, Srbije, Turske, Portugala, Italije i Austrije. U projektu su učestvovali đaci I1, I2, I3, I4 i I5. Sve pohvale za učenike I3 odeljenja. Projekat je uključivao konkretnu sadnju biljaka u saksijama, kreiranje kako onlajn tako i realnog vrta sa biljkama u svim školama u Evropi, zatim kreiranje onlajn rečnika sa latinskim nazivima biljaka i nazivima na jezicima država učesnica projekta. Tokom celog projekta veliku pomoć je pružila profesorka biologije Lucia Pena. Ovaj projekat je takođe povezan sa projektom Eko-škole koja se realizuje tokom cele školske godine.

Descrption and aims of project: Project involves planting herbs and create online garden. Goal is raising awareness about the protection of plants and the planet Earth. Basic objective of the project is to educate about environmental protection, raising awareness of students through the concrete work for planting herbs. Develop competence between subjects of biology and computer science as a multidisciplinary teaching. Project is implemented during one to two months. It includes creating online garden using images and text from the Internet. Then research work on the Internet, creating a presentation, then vocabulary with Latin names of plants, concrete planting herbs and display the online panel.

Branka Ranisavljević, prof. matematike i informatike