eTwinning+ project – „Back to Nature”

поставио/ла Karlovacka gimnazija 17.06.2016. 23:22   [ ажурирано 17.06.2016. 23:22 ]

Description of project:

Students have learned about fauna and flora of different countries, then about living symbols and legends about plants and animals. The project involved simply the nature and return to nature as the basis of human life. The project start in September till November. September-The students introduced themselves, their schools and living places, Powerpoint presentations about plants and animals. October- tell or compose a legend about nature, tell about living symbols of your country,each school must make pictures, postcards, posters, online boards (choose what you like).

Because of lots of interesting of schools project have been active till June.

Карловачка гимназија је оснивач међународног пројекта заједно са школом Ploske school, Плоске из Украјине. Ово је до сада наш највећи eTwinning+ пројекат јер је у пројекту учествовало чак 35 школа из различитих земаља: Србије, Украјине, Турске, Пољске, Туниса, Румуније, Грузије, Шпаније, Словеније, Јерменије, Италије, Португала, Словачке, Хрватске, Словеније, Чешке. Нарочито је много школа учествовало из Турске. Пројекат је трајао од септембра до децембра, међутим због великог интересовања пројекат је продужен и остао је активан до јуна. Циљ пројекта је био да ученици науче о флори и фауни различитих земаља, а потом о симболима и легендама које су везане за различите биљке и животиње. Пројекат је обухватао природу у свој њеној једноставности као и повратак природи као основи људског живота. Школе су учествовале у креирању постера, разгледница, презентација, word cloudsa, стрипова, онлајн табли, е-књига. Поједине школе су примењивале конкретан рад са биљкама и дрвећем тако што су их садили и ширили свест о важности очувања природе. Такође је и представљена изложба слика о пројекту у нашој школи. У пројекту су учествовали ученици I1, I2, I3, I4, I5 одељења.

Бранка Ранисављевић, проф. математике и информатике

Embed gadget