Додељене награде за најбоље фотографије

поставио/ла Karlovacka gimnazija 26.10.2017. 11:17
Карловачка гимназија је 15. августа 2017. расписала конкурс за најбољу фотографију с темом:"Детаљи Карловачке гимназије". Конкурс је део пројекта "Речи као културна мапа карловачких ђака".

На конкурс су пристигле 64 фотографије. Све су биле објављене на Фејсбук страници Карловачке гимназије. Гласовима публике изабрана је најлепша фотографија чији је аутор Марија Цвитановић, ученица I1 одељења. Жири, у саставу Љиљана Малетин Војводић и Данијела Поп Јованов, доделиo је  награду II2 одељењу, које је са менторком Маријом Бељански послало највише фотографија на конкурс. Жири је такође одабрао и 12 фотографија које су штампане у форми разгледнице.

Награде на конкурсу биле су књиге по избору ученика у вредности до 1000 динара. Марија је одабрала "ПЕСМЕ" Лазе Костића, док су ученици професорице Бељански одабрали речник италијанског језика. Награде су уручене у петак 20. октобра. Ученици, од чијих су фотографија штампане разгледнице, добиће комплет истих.

Читав пројекат помогао Покрајински секретаријат за спорт и омладину.