Делегација Европске уније у Републици Србији о кампањи медијске писмености међу ђацима Карловачке гимназије

поставио/ла Karlovacka gimnazija 15.10.2015. 12:54   [ ажурирано 15.10.2015. 12:55 ]
На званичном сајту Делегације Европске уније у Републици Србији, можете прочитати вест о успешном наставку кампање посвећене подизању медијске писмености међу средњошколцима „Ако имаш шта да кажеш – реци” (www.recinam.rs), у којој, заједно са још две школе из Београда и Параћина, учествују ученици Карловачке гимназије. И док једна група карловачких ђака окупљених око пројекта којем су дали име РЕЦИКАРЛОВАЧКА ради на изради веб-сајта, а друга припрема најновији број школског часописа Бранко, чији ће садржаји први пут постати доступни онлајн, трећа група ученика је са професорком Љиљаном Малетин 10. октобра посетила новосадски Радио 021. У разговору са главним и одговорним уредником Слободаном Крајновићем сазнали су на који начин функционише радио, како се прикупљају, припремају и обрађују информације за вести, како се те вести постављају на веб-платформу и друго.

Више на:

Редакција Бранка