Дани кинеске културе, јун 2014.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 30.08.2014. 00:43   [ ажурирано 30.08.2014. 01:03 ]

Дана 07.06.2014. године су по трећи пут отворени „Дани кинеске културе“ у Карловачкој гимназији у трајању од два дана. Програм je отворила директорица Славица Шокица, а госте је поздравила деканица Филозофског факултета, која је са представницима Института Конфуције у Новом Саду присуствовала отварању. У програму су учествовали ученици све четири године кинеског језика и на занимљив начин представили кинески језик и културу. По завршеном програму, ученици су подељени у три групе учествовали у квизу о познавању далеке кинеске културе. По завршеном квизу, уз велику помоћ лекторки Института Конфуције у Новом Саду, организоване су радионице кинеског веза и осликавања маски Пекиншке опере. Поред ученика кинеског језика, у радионицама су нас својим присуством почастили и неки професори наше школе. Други дан је настављен радионицом у којој су ученици учили сликање бамбуса кинеским стилом, користећи се само четкицом и мастилом.
Наташа Пешић