CERTAMEN CICERONIANUM ARPINAS XXXVI

поставио/ла Karlovacka gimnazija 09.06.2016. 14:39
Ученице Јелена Стојановић, IV3, и Теодора Живков, IV4, учествовале су на међународном такмичењу CERTAMEN CICERONIANUM ARPINAS у Арпину (Италија), у пратњи професорке Радмиле Шербеџије.

Такмичење је одржано по тридесет шести пут од 5. до 8. маја 2016. Наша школа је учествовала по тринаести пут. Учествовале су 92 школе, 136 ученика и 45 професора из дванаест земаља (Белгија, Хрватска, Италија, Немачка, Холандија, Луксембург, Пољска, Румунија, Србија, Шпанија, Швајцарска и Мађарска).

Oве године превођен је одломак RERUM CAUSAS RATIONIS VI INVESTIGANDAS ESSE из дела О гатању (De divinatione). Ученице су марљиво радиле и спремале се за ово такмичење, а од организатора такмичења добиле су сертификате.

Сви професори добили су захвалнице за посвећеност, оданост и залагање.

Ученици и професори имали су прилику да упознају родно место Марка Тулија Цицерона, Фондацију Мастројани, да обиђу манастир Монте Касино, где је био приређен концерт, и друге знаменитости, као и град Рим.