БРАНКОВО КОЛО СЕ ПОНОВО ВИЛО

поставио/ла Karlovacka gimnazija 07.10.2016. 04:57

Пригодном беседом о Бранку Радичевићу песник Радомир Андрић, свечано је отворио јубиларно 45. „Бранково коло” у Карловачкој гимназији,  9. септембра 2016. године. У наредних десет дана, од 9. до 19. септембра, Карловачка гимназија  била је домаћин великом броју гостију који су присуствовали филозофским сесијама и сусретима са песницима. За професоре и ученике нарочито је била значајна пројекција видео-снимка са гостовања Борислава Михајловића Михиза на Бранковом колу , чувеног ђака Карловачке гимназије, из давне 1991. године. Веома инспиративне за наше ученике биле су беседе младих добитница „Бранкове награде Матице српске”, које су са ентузијазмом говориле о заносима и задовољствима која произилазе из бављења српским језиком и књижевношћу, као и сесијаХришћанске теме”, на којој су гости били академик Владета Јеротић и јеромонах Клеопа Стефановић. Ипак, најсвечанији  догађај било је Затварање „Бранковог кола”, када смо угостили госпођу Љиљану Петровић, певачицу  забавне музике, композиторку и ауторку хаику поезије, којој је свечано уручена „Велика повеља Бранковог кола” за целокупан уметнички рад. Том приликом наступио је Хор Карловачке гимназије, који предводи проф. Растко Павлов , а  песничке дарове публици су поклониле наше  ученице-песникиње. Наиме, своје стихове говориле су песникиње Тара Лекић, бивши карловачки ђак, данас студенткиња Филозофског факултета, Франциска Боос, и Анастасија Бијелић, добитница прве награде за младе песнике „Десанка Максимовић”.

Ивана Шијачки, проф.