224. РОЂЕНДАН КАРЛОВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 12.11.2015. 04:28   [ ажурирано 12.11.2015. 04:36 ]
Карловачка гимназија с поносом објављује културном свету да је 31. октобра 2015.
године прославила 224 године постојања и плодоносног рада. Тим поводом одржана је Свечана академија у славу стваралаштву. Имитирајући стварност, састали су се у Свечаној сали Данило Киш, Надежда Петровић, Бранко Ћопић и наш велики научник Михајло Пупин, да нас охрабре да вредно учимо и стварамо. Понети тим надахнућем, ученици и професори су песмом, рециталима и глумом показали да је стваралачка енергија у Карловачкој гимназији жива и свеприсутна – певало се и говорило на немачком, француском, енглеском, шпанском, италијанском, руском. Инспиративном Приступном беседом професорка Јована Реба подстакла нас је да се одупремо замкама времена и да чувамо најлепше у себи – своју културу, жељу да се образујемо и да негујемо своју племенитост, како и доликује професорима и ученицима најстарије српске гимназије.

Захваљујемо се драгим гостима што су својим присуством увеличали нашу свечаност, а посебно колегама и ученицима који су учествовали у пригодном програму и на тај начин, у Месецу Карловачке гимназије, својој школи честитали рођендан.

М. Стокин, Ј. Реба и И. Шијачки, проф.

Фото: С. Урбан