Додела награде за 1. место, Париз, 24. мај 2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 28.05.2013. 10:52   [ ажурирано 29.05.2013. 09:34 ]

УЧЕНИЦА IV РАЗРЕДА „КАРЛОВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ“ МИЛИЦА ФИЛИПОВИЋ ЈЕ ОСВОЈИЛА 1. МЕСТО НА ПРЕСТИЖНОМ МЕЂУНАРОДНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ЛАТИНСКОГ ЈЕЗИКА И КУЛТУРНЕ ИСТОРИЈЕ, ПОД ПАТРОНАТОМ УНЕСКА „CICEROCONCORDIA“.

24. маја у Паризу у Лицеју Анри IV, у непосредној близини Сорбоне и Пантеона, одржана је свечана церемонијa доделе награда на овогодишњем такмичењу „Ciceroconcordia“, чији акроним C.I.C.E.R.O "Certamen In Concordia Europae Regionumque Orbis" или "Такмичење за промовисање слоге у Европи и свим деловома света". Постали смо део овог пројекта са осталим земљама света: Француском, Великом Британијом, Италијом, Шпанијом, Андором, Аустралијом и Тунисом.

Организатор такмичења господин Patrick Voison  честитао је и уручио ученици Милици Филиповић награду за освојено 1. место, што је пропраћено громким аплаузом осталих ученика и чланова жирија, састављеног од еминентних професора. Ово је била велика награда и част не само за Милицу и нашу школу, него и за целу земљу. ЧЕСТИТАМО МИЛИЦЕ!

Аутор такмичења за Србију Бојана Буторац, проф. латинског језика