Хор

У току школске 2010/2011. године хор девојака Карловачке гимназије радио је у саставу који је бројао 32 ученице од првог до четвртог разреда. На почетку школске године организована је аудиција којој је приступило 42 ученика а задате критеријуме испунило је 12 ученица које су постале нове чланице хора девојака. Током школске године пробе су се одржавале у музичкој школи Исидор Бајић у вечерњим терминима понедељком и четвртком по окончању наставе а пред наступе пробе су се одржавале свакодневно. Хор је наступао у мешовитом саставу са мушким хором Карловачке богословије Свети Арсеније и то у следећим приликама; свечане академије поводом дана школе и дана богословије и за дан Св. Саве. Хор је учествовао на фестивалу омладинских хорова АП Војводине и у категорији женских хорова освојио прву награду а на Републичком такмичењу средњошколских хорова освојена је трећа награда.

На репертоару су била дела домаћих и страних аутора духовне и световне музике из разних епоха, Деспића, Монтевердија, Мокрањца.

Са хором су радили Растко Павлов и Раде Зејак професори музичке културе.